Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Kadril "Mariage"

Utwory : 1. Gij zult mijne man niet zijn! 2. Venus 3. Soete Isabelle 4. Lief Betje 5. Hoogland 6. Arghe winter 7. Adieu Antwerpen 8. Schoonheid 9. Serenato 'a ballo' 10. Roze 11. La
rafraichissante/Jacky Tar/Temperance Reel 12. De ruiter 13. Vissemarkt 14. Café de l'amitié
Wyd. Wild Boar Music 2009

Kadril "Mariage"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Kadril to dziś już klasyczna grupa folk-rockowa, która za podstawę swojego repertuaru uznała inspiracje ludową muzyką z Flandrii. "Mariage" to dziesiąty krążek w dyskografii zespołu, ktory nagrywa płyty od 1986 roku.
Spore instrumentarium sprawia, że warto do tych nagrań wracać. Począwszy od "Gij zult mijne man niet zijn!" aż do "Café de l'amitié" mamy do czynienia z ciekawymi aranżacjami i niebanalnymi rozwiązaniami instrumentalnymi. Na dodatek to płyta bardzo przebojowa. Niektóre nagrania, jak "Venus" czy "Roze" miałyby szansę zaistnieć nawet w komercyjnych rozgłośniach. Inne zaś, jak "Lief Betje", "Hoogland", "Vissemarkt", "Schoonheid" powinny zapaść w pamięć głownie miłośnikom klimatycznie zagranych utworów folkowych. Muzycy Kadrila mają najwyraźniej ucho do takich melodii.
Można niekiedy odnieść wrażenie, że muzycy z Flandrii nasłuchali się nieco za dużo nagrań folk-rockowych kapel celtyckich czy skandynawskich. Zdarza się, że bardzo podobnie myślą o rozwiązaniach związanych z muzyką tradycyjną. Jednak nie jest to raczej zarzut, gdyż obie te sceny należą do czołówki folkowego grania w Europie.

Rafał Chojnacki