Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Kalis "Slough"

Utwory : 1. Slough 2. Een verklating 3. Allons danser 4. D(oedelzak) & a(s) 5. You ain`t goin` nowhere 6. The germans 7. Tuesday morning 8. Johnny cope 9. Grand mamou 10. Willing 11. My back pages
Wyd. Apres Midi 2001

Kalis "Slough"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Druga płyta grupy Kalis po reaktywacji. W gruncie rzeczy była to również rewolucja, bo Kalis powrócił jako formacja folk-rockowa. Na płycie "Slough" nawiązują zarówno do tuzów gatunku, takich jak The Whisky Priests (tytułowa kompozycja, mimo że autorstwa muzyków Kalis, brzmi jakby napisali ją właśnie szkoccy folk-rockowcy), Steeleye Span (holenderski utwór "Een verklating" wykonany jest w podobnym do brzmienia tej grupy stylu). Są też bardziej dosłowne nawiązania - dwie piosenki Boba Dylana ("You ain`t goin` nowhere" i "My back pages") i utwór grupy The Pogues ("Tuesday morning").
Sporo tu rzeczy, które zaskakują, tak jest choćby w przypadku świetnie zagranej instrumentalnej kompozycji "D(oedelzak) & a(s)". Podobnie jest z reggaeową wersją znanego szkockiego utworu "Johnny Cope".
Ciekaw jestem jak dziś grupa Kalis radzi sobie ze starymi utworami, czy wykonują je w nowych aranżacjach? Słuchając kompozycji z tej płyty mam nadzieję, że tak, bo jeśli poziom jest podobny, to muszą brzmieć świetnie. Mam nadzieję, że wyjdzie jakaś duża koncertówka, ze starym materiałem zrobionym na nowo, a póki co słucham po raz kolejny "Slough".

Rafał Chojnacki