Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Kapela ze Wsi Warszawa


Kapela ze Wsi Warszawa
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Mówi się o nich, że są jedną z najbardziej niedocenionych kapel folkowych w Polsce, natomiast za granicą święcą zasłużone tryumfy. Być może polska scena nie dorosła jeszcze po prostu do tego zespołu.
Kapela zaczynała jadnak, podobnie jak większość naszych rodzimych grup od koncertów i festiwali w Polsce. W latach 1997-2000 wystąpili na niemal wszystkich liczących się imprezach folkowych, zdobywając sporo nagród, m.in. III Miejsce i główną nagrodę organizatorów na "Mikołajkach Folkowych" `97 w Lublinie, oraz II nagrodę w Radiowym Konkursie Muzyki Folkowej "Nowa Tradycja" `98 w Warszawie.
Ich międzynarodowa kariera zaczęła się od występu na na X Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Etnicznej "Tanz&Fest" w niemieckim Rudolstadt. Od tego czasu powoli zmieniają się proporcje, jeśli chodzi o ilość koncertów w kraju i za granicą.
W 2004 roku grupę doceniają Brytyjczycy, przyznając jej główną nagrodę "BBC 3 Awards for World Music 2004" w kategorii "Newcomer".
Kapela ze Wsi Warszawa (w wersji eksportowej Warsaw Village Band) gra autorskie aranżacje muzyki ludowej, głównie polskiej, stawiając głównie na transowe brzmienie i tradycyjne wokale, wykorzystując tzw. "białe głosy".
Pierwsza płyta zespołu - "Hop Sasa" - ukazała się tylko w Polsce, natomiast druga - "Wiosna Ludu" - jako "People`s Spring" ma swoje reedycje w kilku krajach Europy. W planach kolejna płyta Kapeli, najprawdowpodobniej zatytułowana "Wykorzenienie".

Skład zespołu:
Piotr Gliński - baraban z czynelem, chimta, taniec staropolski
Maya Kleszcz - basy, śpiew, basetla, grymasy
Maciej Szajkowski - bębny obręczowe, tabla, dholak, pogwizd, taniec chocholi, stage diving
Sylwia Świątkowska - fidel płocka, skrzypce, ligawki, fujary, śpiew
Wojtek Krzak - skrzypce, kozienicki głos na puszczy, lira korbowa, drumla, streety, headbanging
Magda Sobczak - cymbały, śpiew, bębny