Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Karma


Karma
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Grupa powstała w 1996 roku w szkole niedaleko Brestu. Szkoła ta należała do popularnych w tamtym regionie szkół zajmujących się krzeiwenie języka i kultury bretońskiej.
Pierwszy skład zespołu wyglądał następująco : Mikael Le Bihannic - bombarda, Kaou Guen - instrumenty perkusyjne, Yann Le Corre - akrodeon. Wkrótce brzmienie wzbogaciło się o dudy na których gra Etienne Bescond. W 1997 roku do zespołu dołączył rockowy gitarzysta Erwann Le Goff, oraz skrzypek Jonathan Dour.
Od 1997 roku zespół zaczął zdobywać coraz większe grono rympatyków i reputację swietnego zespołu grającego na tradycyjnych bretońskich nocnych zabawach - Fest Noz.
Pierwsza płyta grupy zawiera nagrania z koncertu zarejestrowane w Rostrenen w 1998 roku.
W 1999 roku miejsce Le Goffa zajął Jean Louis Cadoret. Z nim w składzie zarejestrowano studyjny album "Nozata" wydany w 2000 roku.
Niedługo po wydaniu tego albumu do zespołu dołączył kolejny muzyk - Stéphane Rama - grający na gitarze baswej, a na początku 2001 roku zespół opóścił Kanou Guen a na jego miejsce przyjęto Jeana Marie Stephanta. Album nagrany w tym składzie ukazał się w 2002 roku i nosi tytuł "Liesliw".
Repertuar grupy to muzyka bretońska z nowoczesnymi elementmi, łączona niekiedy np. z jazzem, rockiem, lub muzyką kubańską.
Oficjalna strona zespołu: www.bretagnenet.com/karma

Taclem