Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Kaslane "Fair Des Siennes"

Utwory : 1. La Polka Irlandaise 2. Nigoono 3. Les naufragés 4. Danse de l`ours 5. N`oublie pas 6. Les écoliers 7. Les Dindes 8. Eau de Vie 9. Glensides 2 10. Les Tarentelles

Wyd. Carotte Production 2003

Kaslane "Fair Des Siennes"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Francuska grupa Kaslane nagrała swój drugi album. Folk-rock z francuskimi i irlandzkimi korzeniami, to najwyraźniej muzyka, która najbardziej zespołowi pasuje.
Żywiołowa "La Polka Irlandaise" zwiastuje porcję solidnej zabawy. Zespół wprowadza dużo pozytywnych wibracji, nie przesadza z szaleńczymi galopadami perkusji, wręcz przeciwnie, gra ona z dużym czuciem.
Mimo zastrzeżeń grupy co do irlandzkich inspiracji, sporo tu też muzyki kontynentalnej i to z południa Europy. "Nigoono" to melodia, która mogłaby popłynąć ulicami Barcelony podczas corridy. Tytuł "Les Tarentelles" zdradza zaś włoskie pochodzenie.
"Les naufragés" to piosenka autorstwa członków zespołu. Wpisuje się dobrze w klimaty folkowych piosenek francuskich, w tym przypadku podrasowanych lekko rytmami ska. Do ludowych tańców w folk-rockowych aranżacjach powracamy w "Danse de l`ours", jest to jednocześnie kolejne nawiązanie do muzyki z Zielonej Wyspy. Podobnie jest też w "Les Dindes" i "Glensides".
Nie potrafię oprzeć się wrażeniu, że napisany przez G. Chebenata utwór już gdzieś słyszałem "Les écoliers". Mimo lekkich skojarzeń z metallicowym "Nothing Else Matters" chodzi chyba o coś jeszcze...
W utworze "N`oublie pas" dowiadujemy się że Kaslane wykonuje też piosenki. Klimatem przypomina to nieco "Les naufragés" - nic dziwnego, w końcu to też kompozycja zaspołowa. Takie samo brzmienie ma trzeci z utworów grupy - "Eau de Vie".
Są to fajne piosenki, ale cieszę się że płytę urozmaica sporo tradycyjnego materiału, gdyż cała płyta autorskich piosenek Kaslane mogłaby być nieco nurząca.

Taclem