Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Katyusha "This Burning Shroud"

Utwory : 1. Ambition. 2. Defection. 3. Morning Song. 4. Accompanied by Madmen. 5. One Giant Leap. 6. Johnny Panic. 7. Future. 8. When Your Reign Begins to Fall. 9. Queen of my Heart.


Wyd. Doughboy Records 2001

Katyusha "This Burning Shroud"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Przyznam że od płyta ta stanowiła dla mnie pewną niespodziankę. Ktoś kiedys wspomniał mi o tej kapeli, ale muzyka która miałą znajdować się na krążku byłą dla mnie niespodzianką.
W rezultacie okazało się że Katyusha może konkurować z innymi Szwedami których bardzo lubię, mowa tu mianowicie o zespole Tequila Girls.
W jednym i drugim przypadku mamy do czynienia z soczystym punkfolkiem. Oba zespoły można odnieść do wczesnego brzmienia dzisiejszych gwiazdorów z The Levellers. Dużą rolę w muzyce zespołu pełnią skrzypce. Poszczególne kawałki zawierają krótsze bądź dłuższe kawałki zagrywane na tym instrumencie, jednak dodaje on niesamowitej siły zespołowi. Brzmienie całości zapewne spodobałoby się miłośnikom naszego rodzimego Aliansu.
Dzięki zróżnicowanym tempom muzyka nie nudzi się po kilkukrotnym przesłuchaniu. Jak na razie moim faworytem na płycie jest "One Giant Leap", klimatyczny kawałek z lekko metalizującą gitarą i skrzypcami przypominającymi innych rewelacyjnych Szwedów - Hoven Droven.
Zwolenników The Levellers ucieszy zapewne melodyjny "Johnny Panic", zaś "When Your Reign Begins to Fall" może spodobać się miłośnikom bardziej dark-rockowego wcielenia Nicka Cave'a. Jednym i drugim spodobać się może zamykająca płytę akustyczna ballada "Queen of my Heart".
Na pierwszy plan wysuwają się w zespole dwie postaci. Lars Ericsson, grający na skrzypcach, oraz obdarzony niskim głosem wokalista i gitarzysta Mathias Aberg.
Mam nadzieję że uda się za jakiś czas zobaczyć u nas Katyushę na koncertach.

Taclem