Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Kelly Mulhollan "Never Ending Conversation"

Utwory : 1. Excerpts from: Continual Conversation with a Silent Man 2. The Garden of Love 3. In Memory of William Yeats Part III 4. God to a Hungry Child 5. The Great Cold 6. The Little Girl Lost/ The Little Girl Found 7. October 16: The Raid 8. Night 9. End of the World 10. Crossing 11. Desert Dream
Wyd. Kelly Mulhollan 2005

Kelly Mulhollan "Never Ending Conversation"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Kelly Mulhollan to połowa duetu Still on the Hill. W swoim rodzimym zespole wykonuje on mieszankę muzyki celtyckiej z autorskim folkiem. Solowa płyta "Never Ending Conversation" przynosi nam coś, co w Polsce nazwalibyśmy poezją śpiewaną.
Liryki Blake`a, Audena, Cummingsa, czy Hughes`a, to doskonała baza do pięknych i niesłychanie nastrojowych piosenek. Słuchając niektórych utworów można odnieść czasem wrażenie, że inspiracją dla Kelly`ego Mulhollana nie był wcale Bob Dylan - mimo iż to harmonijka ustna pobrzmiewa w wielu utworach - a Nick Cave. Oczywiście Granie na tej płycie jest zdecydowanie bardziej folkowe, niż u Australijczyka, ale dość ponury nastrój poezji wspomnianych już panw niewątpliwie się artyście udzielił.
W nagraniach wsparła Kelly`ego jego koleżanka z zespołu, Donna Stjerna. Muzycznie płyta rzeczywiści oscyluje wokół "krainy łagodności". Czyżby więc na całym śiwecie w podobny sposób myślano o śpiewaniu poezji. Różnica taka, że na Zachodzie nazywa się ją po imieniu, to współczesny folk.
Gdybym miał wyróżnić jakieś utwory, wymieniłbym przede wszystkim "Night", "The Garden of Love" i "God to a Hungry Child".

Taclem