Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Keltik Elektrik "Hotel Kaledonia"

Utwory : 1. MacNeill's March 2. Bass Drone Blitz! (Shameless Remix) 3. Trans-Highland Express 5. Waterlook Country 6. Disko Breizh 7. Hey You - Get Offa MacLeod! 8. Devin In The Kitchen / Thunderhead 9. Julia Meets The Skyeman 10. The Shetland Session 11. Saw Will We Yet


Wyd. Greentrax 2003

Keltik Elektrik "Hotel Kaledonia"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Wszystko zaczęło się od wyspiarsko-kanadyjskiego show, które zdobyło spora popularność. W odróżnieniu od większości przedstawień tego typu, w których najwazniejszy jet taniec - w Keltik Elektrik zawsze dominowała muzyka. W pierwotnej wersji show występowały różne grupy (m.in. Schooglenifty) i soliści, do ich występów dodatkiem był taniec.
Z czasem powstał zespół, który został nazwany właśnie Keltik Elektrik. Funkcjonuje on obecnie na scenie jako normalna kapela, a ich najnowszy album to bardzo nowoczene celtyckie granie.
Na płycie dominują dźwięki etniczne mocno okreszone elektroniką. Przypomina to nieco dokonania Afro Celt Sound System i Dao Dezi. Od całości odróżniają się dwa ostanie nagrania, właściwie tradycyjnie folkowe, pierwsze z nich jest koncertowe, a drugie to spokojna ballada.
Musicie sami zadecydować które wcielenie Keltik Elektrik będzie wam bardziej odpowiadało.

Taclem