Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Kenneth Thomson "Seoladh Dhachaigh"

Utwory : 1. Ma Chaileag Shuainearth 2. Ho ro Nighean, ho ro nighean 3. Nach Gorach mi gad Chaoineadh 4. An t-Alltan Dubh 5. Fuirich a Ribhinn 6. Seoladh Dhachaigh 7. O Horo mo Chaillin Donn 8. Eilean Scalpaidh na Hearadh 9. Duanag an t-Seoladir 10. Geuagach Dhonn a`Bhroillich Bhain 11. Muile nam Mor-Bheann 12. Gruagach Og an Fhuilt Bhain 13. Dhealaich mise `Nochd ri`m Keannan 14. Balaich an Iasgaich 15. O Luaidh

Wyd. Macmeanmna 2004

Kenneth Thomson "Seoladh Dhachaigh"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Kenneth Thomson to artysta, który przed wieloma laty osiadł w Glasgow i tam z powodzeniem wykonuje tradycyjną muzykę sięgającą do gaelickich korzeni. Ta płyta to jego pierwszy solowy album - choć nagrywał też z innymi artystami - po ponad dwudziestu latach grania na różnych scenach. Nie znaczy to bynajmniej, że występuje tu sam, wręcz przeciwnie, gra na tej płycie sporo osób, a Kenneth śpiewa swoim niskim głosem zarówno stare, jak i bardziej współczesne piosenki napisane w tradycyjnym szkockim języku.
Zarówno głos, jak i same piosenki są ciekawe, jednak nie wiem, czy na tyle, by przykuć uwagę słuchacza na niemal 50 minut. Dlatego też brawa
należą się tu producentom i aranżerom, a także zaproszonym gościom. Dzięki nim mamy tu czasem odrobinę klimatu rodem z nagrań The Chieftains, a czasem coś z ballad Capercaillie (oczywiście bez wokalu Karen). W "Ho ro Nighean, ho ro nighean" dzięki partiom elektrycznej gitary mamy wrażenie że gdzieś tam w studio przysiadł na chwilę Mike Oldfield.
Dzięki takim zabiegom płyta jest dość różnorodna, mam nadzieję że przyczyni się to do wzrostu popularności gaelickich pieśni.

Taclem