Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Kevin Costner & Modern West "From Where I Stand"

Utwory : 1. Indian Summer 2. Hurricane Rain 3. Where Do I Go From Here 4. Let`s Go Tonight (Feat. Nena) 5. Find That Girl 6. The Hero 7. Let The Rier Carry Itself 8. No Fences 9. Lights To Change 10. Cleo At The Wheel 11. The Angels Came Down
Wyd. Edel 2011

Kevin Costner & Modern West "From Where I Stand"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Album "From Where I Stand", to płyta, która miała zamknąć usta krytykom, którzy narzekali, że bogaty hollywoodzki aktor zapragnął kontaktu z publicznością, więc ruszył w trasę. Pierwsza płyta mogła być efektem fajnej zabawy. Drugą określono jako napisaną podczas trasy, niejako z rozpędu. Jednak "From Where I Stand" to już trzecia płyta i jej nagrania nie da się wytłumaczyć w tak prosty sposób.
Jest to również najbardziej rockowy z krążków Costnera i jego kolegów. Nie brakuje tu rocka rodem ze scen przydrożnych barów w Kansas, jednak znajdzie się tez miejsce dla motorycznej piosenki ("Where Do I Go From Here"), której nie powstydziłby się irlandzki zespół U2.
Mimo tego rockowego zacięcia jest to wciąż płyta łączące amerykański folk, country i americanę. Costner daje się też poznać jako wszechstronny wokalista, o co nie każdy by go podejrzewał.
Czy na "From Where I Stand" jest wystarczająco dużo fajnych piosenek, by sięgnąć po tę płytę. Tak. Nie wszystkie muszą wpaść w ucho, ale jak dla mnie pewnymi typami są "Indian Summer" i "Find That Girl". No i oczywiście folk-rockowa ballada "The Hero", która jest najlepszym utworem na krążku.

Rafał Chojnacki