Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Kissers "Fire in the Belly"

Utwory : 1. Last Night Last 2. Wild Rover 3. American Folk Song 4. Strawberry Blonde 5. Cold Days 6. West Pacific 7. Faint Crackling Sound 8. 69 Cadillac 9. Throwing Away 10. Fire in the Belly 11. Scum of America 12. King of the Undead 13. So Tired II
Wyd. The Kissers 2003

Kissers "Fire in the Belly"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Bezpretensjonalny punk-folk, doskonały na imprezy i do piwa. Tak w kilku słowach można zreferować zawartość tej płyty. Podejrzewam, że nie byłoby to dla grupy The Kissers zbyt obraźliwe - ich muzyka bowiem jest przede wszystkim bardzo zabawowa.
Dziennikarski obowiązek każe mi jednak napisać nieco więcej. Jest tu np. ciekawa wersja tradycyjnej irlandzkiej piosenki "The Wild Rover", są wpływy psychobilly, tak modnej ostatnio w Stanach muzyki, jest też trochę soft-punkowego łojenia. The Kissers nie mają inspiracji, by stać się drugimi Dropkich Murphy`s, bliżej im już chyba raczej w kirunku takich kapel, jak Lancaster County Prison.
Pocieszający jest fakt, że to debiut studyjny grupy The Kissers, wcześniej były tylko nagrania z koncertu. Prawdopodobnie gdy nabiorą więcej doświadczenia ich muzyka zacznie się na amerykańskim punk-folkowym podwórku wyróżniać. Już teraz takie piosenki, jak "Cold Days", czy "Scum of America" wyróżniają się z tłumu. Z kolei w "West Pacific", czy "69 Cadillac" mamy wyraźny wpływ alternative country, widać więc, że możliwości zespół ma spore.
Póki co jednak płyta The Kissers czeka na jakąś fajną imprezę, gdzie będzie się można przy niej odprężyć.

Taclem