Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Kitchen Band "Simply"

Utwory : 1. The Flower O'Northumberland. 2. Donegal Danny. 3. Down Where the Drunkards Roll. 4. Spancill Hill. 5. Jamie Raeburn's Farewell. 6. The Passing Years. 7. Rolling My Sweet Babies Arms. 8. The Red Red Wine. 9. Mine Ain Grey Toon. 10. Heart of Your Home. 11. Cotton Jenny. 12. The Galway Shawl. 13. The Kerry Recruit. 14. The Goodnight Jigs


Wyd.The Kitchen Band 2001

Kitchen Band "Simply"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

The Kitchen Band nie odkrywają Ameryki. Nie grają w sposób który powodowałby że naraz znależliby setki naśladowców. A jednak ich muzyka urzeka i ma w sobie coś co sprawia że chętnie wraca się do tej płyty.
Muzyka zespołu ma w sobię siłę studyjnych nagrań The Dubliners, czy The Clancy Brothers. Czemu studyjnych ? Niestety zespoły mające tak szeroki repertuar jak The Dubs czy The Clancys zasłynęły z tego że w nagraniach "live" zazwyczaj prezentowane były uboższe brzmieniowe wersje ich porywających songów. Podobna sprawa jest tutaj, dobra realizacja nagrań (produncentem płyty jest Ian McCalman) sprawia że zarówno tradycyjne jak i współczesne piosenki brzmią świeżo i ciekawie.
Od pierwszych minut bardzo łatwo przekonać sie do wokalisty - Toma Arthura. Dość głęboki głos i szkocki akcent (choć nie tak wyraźny jak to się niekiedy zdarza) to jego niewątpliwe atuty.
The Kithen Band wykonuje głównie utwory tradycyjne, szkockie, irlandzkie i amerykańskie. Pewną część repertuaru stanowi tzw. "contemporary folk", czyli piosenki współczesne (jak "Down Where the Drunkards Roll" - cover utworu Richarda Thompsona), w tym utwory autorstwa Toma Arthura - "The Passing Years", "The Red Red Wine" i "Mine Ain Grey Toon". Są one zachowane w dość tradycyjnym tonie, podobnym do wspominanych już klasyków. Najlepszym z nich niewątpliwie jest urocza ballada "The Red Red Wine".
Płyta kończy się wiązanką jigów, z których jeden jest autorstwa Iana Rennie, czlonka zespołu. Zgodnie z adnotacją na płycie jest to album zawierający materiał obecny zazwyczaj na koncertach. Jeśli więc ktoś będzie miał okazje usłyszeć The Kitchen Band na żywo - niech pisze, chętnie dowiem się jak wychodzą z konfrontacji z publicznością.

Taclem