Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

KlezmaFour


KlezmaFour
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Zespół powstał w 1999 roku w Lublinie. Inspiracją dla artystycznej aktywności kwartetu jest historia miasta, z którego pochodzą, miasta, w którym mieszały się niegdyś muzyczne tradycje Wschodu, Zachodu i Południa. W repertuarze KlezmaFour znajdują się utwory stylizowane muzyką mniejszości żydowskiej i fascynującą kulturą Bałkanów, a także kompozycje własne członków zespołu.
Rzeczą do której od samego początku istnienia zespół przywiązywał szczególną uwagę, to idealne zgranie. „Chcemy, aby nasza muzyka brzmiała, jak wykonywana na jednym instrumencie. Doskonałe wyczucie proporcji barwowych i dynamicznych oraz umiejętne operowanie nimi - to nasz cel, do którego dążymy od początku”. Wszyscy członkowie zespołu studiują na Akademiach Muzycznych. Gruntowne przygotowanie i edukacja muzyczna od najmłodszych lat pozwalają im realizować swoje założenie „idealnego zgrania” w sposób profesjonalny i przemyślany
KlezmaFour ma na swoim koncie występy w wielu miastach Polski i za granicą (Niemcy, Austria, Szwajcaria). Niejednokrotnie nagrywał również dla radia i telewizji.

Zespół KlezmaFour zdobył I (pierwszą) Specjalną Nagrodę im. Czesława Niemena za wyróżniającą się kreację artystyczną na IX Konkursie Muzyki Folkowej Polskiego Radia „Nowa Tradycja” w kwietniu 2006 roku.

Skład zespołu: Andrzej Czapliński (skrzypce), Gabriel Tomczuk (kontrabas), Wojciech Czapliński (klarnet), Rafał Grząka (akordeon), Tomasz Waldowski (perkusja)

KlezmaFour w Internecie: www.klezmafour.pl