Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Kliwer


Kliwer
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

“Kliwer” był jeszcze do niedawna duetem – mającym na swoim koncie występ m.in. na festiwalu Gniazdo Piratów w Warszawie, gdzie minęli się o włos z wygraną. Duet powstał w drugiej połowie listopada 2003 roku. Skład zespołu stanowili wtedy: Piotr Wypychowski i Krzysztof Kotlega. Grali w Międzyzdrojach, Kołobrzegu, Słupsku, Powidzu, Darłówku, Jarosławcu, Ustce, Rowach, Łebie, Karwi i w Węgorzewie, gdzie brali CZYNNY:-) udział w Wojskowych Mistrzostwach Europy (z niezłym zresztą skutkiem). W sezonie letnim najczęściej bywają w Ustce, w "Posejdonie", gdzie przy ognisku czy też grillu – biesiadują, śpiewają i przysparzają radości słuchaczom. To niejako specjalnie dla nich powstał lokal o nazwie “Kliwer” - zorganizowany przez właściciela “Posejdona”

Całkiem niedawno duet postanowił, że ma dość tylko swojego towarzystwa i patrzenia sobie w oczy nawzajem, więc przygarnięte zostały dodatkowe dwie barwne postacie, które same twierdzą wszem i wobec, że wniosły świeży powiew i podniosły poziom w zespole, co wcale nie znaczy ponoć, że zabierają na swoje koncerty drabiny, by grać "na wysokościach":-) Owym nowym nabytkiem “Kliwra” są Jaś Szczepaniak (skrzypce, trąbka, wokal) i Urban Zielonka "Uzi" (akordeon, wokal) – Naczelny Ustawiacz Efektów Muzycznych w zespole, na szczęście/nieszczęście dla całej reszty – posiadacz słuchu absolutnego (i nie chodzi tutaj o napój procentowy). Obaj - z dorobkiem scenicznym i doświadczeniem nabytym Tu i Tam i Tam Również;-), oraz z masą nowych pomysłów na dalszą drogę życia zespołowego.

Na tegorocznej szczecińskiej Szantrapie 2005 – już jako kwartet - “Kliwer” zebrał pochwały i od jury (te oficjalne) i od kolegów-muzyków (te nieoficjalne, bo pozasceniczne i na zapleczu), przyjmując to z tak wielką skromnością, ze pewnie ją tylko udawali:-) Jedną z cenniejszych pochwał była pochwała samego Andrzeja Mendygrała, obecnego podczas koncertów. Wygrana głównej nagrody na konkursie festiwalowym w Szczecinie to dla “Kliwra” kolejny krok do spełnienia jednego z większych marzeń zespołowych, jakim jest spróbowanie swoich sił na krakowskim festiwalu Shanties.

Materiał oficjalny zespołu