Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Kochankowie Rudej Marii


Kochankowie Rudej Marii
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Kochankowie Rudej Marii

Czołową postacią zespołu jest wokalistka i autorka tekstów - Wanda Staroniewicz, zwana popularnie "Duśką". Jest ona znana przede wszystkim z piosenek pisanych z bratem - Wojciechem. Całkiem niedawno ukazała się płyta dokumentująca wykonania duetu znanego jako Salon Duśki i Wojtka - album nosi tytuł "Papierowe pałace". Od tej płyty też zaczęła się przygoda z Kochankami Rudej Marii.
Tak się kiedyś złożyło, że zarówno płyta, jak i artystka, pojawiły się w sopockiej "Kawiarence Pod Żaglami". Kiedy udało się raz namówić wokalistkę do zaśpiewania, szybko zrodził się pomysł, żeby coś zrobić dalej. Jedną z piosenek, które wóczas wypłynęły na światło dzienna była "Ballada o Rudej Marii Latarniczej", utwór któremu nowa grupa zawdzięczała swoją nazwę. Początkowo obok Wandy Staroniewicz tworzyli go Maciej Kostecki i Andrzej Kadłubicki, wkrótce dołączyła do nich Maria Kozłów.
Repertuar zespołu to piosenki opowiadające różne historie z morza i o morzu w subtelnej, poetyckiej oprawie. Grupa pojawiła się na wielu festiwalach piosenek żeglarskich i z powodzeniem brał a udział w kilku konkursach.


Skład Zespołu:
Wanda Staroniewicz - śpiew, autorstwo
Maria Kozłów - skrzypce
Andrzej Kadłubicki – flażolety
Maciej Kostecki - gitara

Taclem