Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Kochankowie Sally Brown


Kochankowie Sally Brown
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Działalność zespołu Kochankowie Sally Brown przez lata wiązała się z osobą Jacka Apanasewicza - spiritus movens tej grupy.
Pierwszy skład powstał w Bartoszycach w roku 1993, jako formacja śpiewająca tradycyjne szanty i piosenki żeglarskie. Zasięg zespołu był wówczas lokalny, a najważniejszą imprezą na jakiej zagrali był występ na festiwalu "Kopyść" w Białymstoku.
Czynności związane ze służbą wojskową sprawiły że powstał drugi, inny skład zespołu. W miejsce składu bartoszyckiego - osmioosobowego, pojawił się nowy - trzyosobowy, jego członkami byli wówczas żołnierze. Skład ten zajął drugie miejsce na festiwalu w Mikołajkach.
Po odbyciu służby Jacek Apanasiewicz powołał trzeci już skład zespołu - tym razem w Suwałkach. Właśnie w tym mieście zespół zdobył główną nagrodę na "Szanty-Party", co dopuściło go do wystepu na deskach największego w Europie festiwalu morskiego - krakowskich "Shanties".
Czwarty skład, choć bardziej powiązany personalnie z trzecim, powstał w Giżycku. Z zespołem występował wówczas niekiedy znany z grupy Cztery Refy Jerzy Ozaist.
Po odejściu Jacka Apanasiewicza ster nowego wcielenia Kochanków przejął Sylwester Karnafel.
Repertuar grupy to szanty i folkowe piosenki związane z morzem.

Taclem