Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Kontraburger


Kontraburger
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Obecny skład zespołu Kontraburger gra od 1999 roku, jedyną zmianą było dokoptowanie do ekipy Małgorzaty Madejskiej, która od 2001 roku śpiewa z zespołem.
Międzynarodowej publiczności grupa zaprezentowała się w czerwcu 2001 roku, na skierniewickim festiwalu "Folkopranie", gdzie zdobyli pierwszą nagrodę. Rok później potwierdzili swoją klasę na festiwalu Tanz & Folkfesta w niemieckim Rudolstadt, zaś na festiwalu "Nowa Tradycja 2002" skrzypaczka i flecistka zespołu - Sylwia Świątkowska - dostała nagrodę dla najlepszej instrumentalistki.
Muzyka Kontraburgera jest otwarta na wszelkie otaczające nas dźwięki. To przestrzenne brzmienia inspirowane muzyką z różnych krain, zarówno tych rzeczywistych, jak i tych, które funkcjonują tylko w naszej wyobraźni. Często wspomina się o związkach ich brzmień z etnicznym jazzem, art-folkiem, czy nawet muzyka folkową światów fantasy.
Pod koniec 2002 roku grupa nagrała debiutancki album zatytułowany po prostu "Kontraburger", zawierający wszystkie elementy charakterystyczne dla muzyki zespołu.
Skład zespołu:
Maga - śpiew
Małgorzata Litwinowicz - flet poprzeczny
Sylwia Świątkowska - skrzypce, fidel płocka, flety
Jarek Kaczmarek - gitara akustyczna
Wojciech Stasiak - gitara akustyczna
Tomasz Żur - gitara basowa
Janusz Kossakowski - perkusja, instr. perkusyjne
Małgorzata Madejska - śpiew