Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Kormorán "Tiltott dalok Tiltott hangszereken"

Utwory : 1. Volt egyszer egy rózsa 2. Amikor eljöttél... 3. Csillagok, csillagok 4. Három harang 5. Az utolsó farsang 6. Tavaszi szél 7. Ki szívét osztja szét 8. Kurán Gergő balladája 9. Magyar ballada 10. A játék
Wyd. Szabad Tér 2001

Kormorán "Tiltott dalok Tiltott hangszereken"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Węgierski folk-rock w doskonałym stylu. Gdy tylko usłyszałem pierwsze takty "Volt egyszer egy rózsa" niemal od razu zakochałem się w tej muzyce. Jest tu coś z zadziorności celtyckich rockowców, bałkańska nuta i świetne wykonanie. Całość zalatuje nieco próbą przeniesienia patentów znanych ze współczesnej muzyki z zachodu Europy na Bałkany, ale efekt jest genialny.
Nie brakuje kawałków ostrych ("Volt egyszer egy rózsa", "Kurán Gergő balladája") i ballad w folk rockowej estetyce ("Amikor eljöttél...", "Három harang", "Ki szívét osztja szét", "Magyar ballada", "A játék"). Znajdzie się też oczywiście coś do tańca ("Csillagok, csillagok", "Az utolsó farsang"), do pośpiewania ("Tavaszi szél", "Hol volt, hol nem"), a nawet do zasłuchania się ("A játék").
Płyta ma w sobie wiele uroku i jest świetnie wyprodukowana. Mimo wielu romansów z popem nie da się zarzucić jej błahości. Czasem pobrzmiewają to co prawda rytmy bardzo nowoczesne (podobne do naszego Zakopower), jednak cała koncepcja jest na tyle przemyślana, że nie sprawia to problemu w odbiorze.

Taclem