Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Kornog "Premiere"

Utwory : 1. Dans Loudieg 2. The Demon Lover 3. Ton Bale / Son ar Rost 4. Dans An Dro 5. Jesuitmont 6. Ton Bale Mur ha Dans 7. Gwerz ar Marc`hadourig Bihan / Autrefois Disait un Guerrier / Ton Derobee 8. Bonnie Jean Cameron 9. Laride / An Dro 10. War Hent Kerrigouarc`h / Sheriffmuir
Wyd. Green Linnet 1984

Kornog "Premiere"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Dwadzieścia lat, to szmat czasu, jednak ta płyta absolutnie się nie zestarzała. Grupa Kornog gra tu w klasycznym składzie, z Jean-Michellem Veillonem na fletach i Soigiem Siberillem na gitarze. Nie chcę narzekać na obecnych muzyków, bo również są wyśmienici, ale tamten kwartet (uzupełniany przez Christiana Lamaitre`a i Jamie McMenemy`ego) to po prostu klasyka.
Bretońskie tańce, delikatne wariacje na ich temat i kilka ballad śpiewanych przez Jamie`go, to kwintesencja stylu grupy Kornog. Słychać, że gra tu zespół, ale są też miejsca na solowe popisy, do najlepszych należy tu fletowe solo Veillona i gitarowe Siberila, choć każdy z muzyków tu grających jest osobowością.
Dwadzieścia lat temu wokal Jamie`go był jeszcze nieco łagodniejszy, niż dziś. Urzeka klimatami, które w jego wykonaniu słychać na wczesnych płytach Battlefield Band. Dzięki niemu muzykę Kornoga można nazwać multiceltycką.
Po takiej recenzji nie muszę chyba pisać, że polecam tą płytę, podobnie z resztą, jak pozostałe albumy grupy Kornog.

Taclem