Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Kornog


Kornog
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Grupa Kornog często bywa określana jako najlepsza, lub jedna z najlepszych grup w Bretanii. Do jej powstania doszło gdy w 1980 roku spotkała się trójka muzyków: Jamie McMenemy (wcześniej związany ze szkocką formacją Battlefield Band), Soig Siberil i Christian Lemaître. Rozpoczęli grę pod szyldem Kornog (co po bretońsku oznacza "zachód") jako trio, ale wkrótce dołączył do nich Jean-Michel Veillon.
Muzyka zespołu była wówczas bardzo nowatorska, mało kto w ten sposób grał bretońskie tradycyjne melodie, Kornog dodatkowo łączył je ze szkockimi balladami, które śpiewał Jamie.
Pierwsze koncerty i trasy koncertowe grali głównie w Europie Zachodniej, ale szybko zawędrowali też do Stanów Zjednoczonych, gdzie zostali entuzjastycznie przyjęci i zarejestrowali album koncertowy.
W 1986 roku grupę opuścił Soig Siberil a na jego miejsce przyszedł Gilles Le Bigot, którego później zastąpił Nicolas Quemener - wcześniej znany z irlandzkiej grupy Arcady, bretońskiej Skeduz i belgijskiej Orion, grał też w zespole Dana Ar Braza Héritage des Celtes.
Skład zespołu:
Jamie McMenemy - wokal, bouzouki
Nicolas Quemener - gitara, wokal, flety
Jean-Michel Veillon - drewniane flety, bombarda
Christian Lemaître - skrzypce