Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Kristian Blak & Yggdrasil "Risastova"

Utwory : 1. Rogva Ut a Krabasker 2. Det Er I Nat En Vaagenat 3. Varid 4. Christ Stod Op Af Dode 5. Eg Setti Meg Undir Gotulid 6. Grotljod 7. Vagatunnilin: Entree 8. Vagatunnilin: Gigue 9. Vagatunnilin: Djupt Niori 10. Vagatunnilin: Eg Havi Verid Nidri 11. Vagatunnilin: Sortie
Wyd. TUTL

Kristian Blak & Yggdrasil "Risastova"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Kristian Blak to chyba najbardziej aktywny muzycznie człowiek na Wyspach Owczych. Trudno mi zliczyć projekty, w których bierze udział. Chyba nie ma w tamtym rejonie folkowego składu, który nie miałby do czynienia z Kristianem, czy to w sensie muzycznym, czy to produkcyjnym lub wydawniczym. Prowadzi on bowiem Tutl Records, prężnie działającą machinę, promującą i wydającą artystów farerskich.
Płyta "Risastova", nagrana z zespołem Yggdrasil zawiera materiał tradycyjny i współczesne kompozycje autorstwa Blaka i kolegów. Całość wpasowana jest w jazzowo-folk-rockowe granie z jakiego słyną już muzycy formacji Yggdrasil.
Znawcom muzyki Jana Garbarka może się ta muzyka kojarzyć z wycieczkami tego twórcy w bardziej folkowe rejony. Słychać to zwłaszcza w pięcio-częściowej suicie "Vagatunnilin". Muzyka farerska kojarzy się przede wszystkim z dźwiękami skandynawskimi, może więc zadowolić poszukiwaczy takiego grania. Dla innych odbiorców folku będzie to przede wszystkim nie lada ciekawostka.

Taclem