Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Kristine Robin "Everchanging Tides"

Utwory : 1. Sacred Night 2. Dawn 3. Everchanging Tides 4. The Quiet Lands of Erin 5. One is the Sun 6. Hold Me 7. Seacht n`Dolas na Maighdine Muire 8. Winds Of Time 9. By Your Side 10. Tha Mi Sgith 11. The Dark and Light 12. A-Hay, A-Ho
Wyd. Kristine Robin 2004

Kristine Robin "Everchanging Tides"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Zbiór pięknych piosenek w nowo-celtyckim stylu, to właśnie to czego oczekiwałem patrząc na okładkę debiutanckiej płyty Kristine Robin. Okazuje się jednak, że pisząc o jej muzyce w tak jednowymiarowy sposób popełniłbym spory błąd.
Kiedy w pewnym momencie (gdzieś na poziomie tytułowego "Everchanging Tides") moje ucho wychwyciło całkiem inne brzmienia. Coś tam grało, jakby bardziej po indiańsku. Szybko sprawdziłem więc kilka rzeczy w biografii Kristine i okazało się, że mimo iż urodziła się w szkockiej wiosce i wychowała wśród rybaków, to w późniejszych latach zamieszkała w amerykańskich Apallachach i została przyjęta do plemienia Arapaho, do którego należał jej ojczym.
Kiedy już nawiązania do indiańskich klimatów przestały mnie dziwić i jeszcze raz posłuchałem płyty, okazało się, że to bardzo dobry i bardzo ambitny album. To znacznie więcej, niż kolejne popłuczyny po Enyi. Kristine Robin wyznacza swoją własną trasę w muzyce folkowej lekko podbarwionej popem.

Taclem