Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Krless "Hudci písní nejstarších"

Utwory : 1. Agniau Dous 2. Lied Der Giessler 3. Los Bilbilicos 4. Lamento Di Tristan/La Rotta 5. Prima Declinatio 6. Au Renoviau 7. Quand Je Vuy Iver Retorner 8. Elslein Liebstes Elselein 9. Fulget Dies Celebris 10. Kalenda Maya 11. In Taberna 12. Chanconeta Tedescha No. 3 13. Quem A Omagem Da Virgen 14. Bacche Bene Venies 15. O Quantum Solicitor 16. Cuando El Rey Nimrod

Krless "Hudci písní nejstarších"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Okazuje się, że współcześnie zaaranzowana muzyka dawna, to domena nie tylko Niemców. Co prawda to właśnie u nich średniowieczne i renesansowe dźwięki najchetniej przerabiane są na setki akustycznych, elektrycznych i elektronicznych projektów, ale zespół Krless udowadnia nam, że Czesi też nie są w tej kwestii gorsi. Do znanych grup, takich, jak Gothart, dołączają teraz nowi pretendenci.
Mocna sekcja rytmiczna, dudy, lira korbowa, skrzypce, flety i sporo innych instrumentów, to muzyczna podstawa, której trzymają się członkowie tejże grupy.
Z płyty "Hudci písní nejstarších" dowiadujemy się jak różne są ich inspiracje. Jest tu coś z muzyki angielskiej, hiszpańskiej, włoskiej i niemieckiej, a nawet coś z wpłyów tureckich.
Granie takie jak na "Hudci písní nejstarších" kojarzy mi się z niemiecką grupą Faun, która też operuje głównie akustycznym instrumentarium i tworzy muzykę w podobnym stylu. Różnica jest taka, że Niemcy mają pewnie większy budżet na nagrania i większe możliwości, jakie daje im prężnie rozwijająca się scena.

Taclem