Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Kukuruza "Endless Story"

Utwory : 1. Old Cabby`s Song 2. Beyond The Rocky Mountain 3. If I Know Where 4. Old Fiddle (Vamp In The Middle) 5. Hey, Freezing Frost! 6. Black Raven 7. Iskhodila Mladeshenka 8. Red-Haired Boy 9. It Doesn`t Matter Anymore 10. That`s What I Like About You 11. Crazy 12. Landscape 13. Dried Fig 14. Bird On A Wire
Wyd. Gadfly Records 1998

Kukuruza "Endless Story"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Czołowy rosyjski bluegrass band zaczyna swoją płytę wyjątkowo jazzowo. Zacząłem się zastanawiać nawet co się stało. Ale już po chwili okazało się, że wszystko jest na swoim miejscu. Po prostu poniosło ich nieco w klimaty dixie, a stamtąd do jazzu mieli już niedaleko. Za raz jednak wracają do śpiewanego po rosyjsku i angielsku bluegrassu i country.
Niestety nie dysponuję rosyjską edycją płyty i tytuły mam tylko po angielsku, nie przeszkadza to jednak w identyfikacji piosenek. Co prawda napisanie, że bardzo podoba mi się "If I Know Where" nie bardzo oddaje sedno tego, że po prostu lubię ładną, rosyjską balladę, ale cóż, musimy tak to zostawić.
Angielskie piosenki na płycie, to covery Leonarda Cohena, Willie Nelson i Paula Anki. Przyznam szczerze, że bez tych dwóch ostatnich spokojnie by się obyło. Rosyjskojezyczna część albumu podoba mi się znacznie bardziej.

Taclem