Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

La Marotte "Faule Fee"

Utwory : 1. Vargtimmen 2. Jögdelk Völkje 3. Spanish Eye 4. Psycho 5. Faule Fee 6. Con El Vito 7. Gigue 8. Vandorg 9. Jeg Sa En Ulv 10. Min Skog 11. Silibrandt 12. Blauer Mond 13. Tina Vieri
Wyd. La Marotte 2011

La Marotte "Faule Fee"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Mroczne nordyckie melodie, bretońskie tańce, niemieckie średniowieczne motywy i folk-rockowe podejście do grania - to tylko niektóre z części składowych układanki pod nazwą La Marotte. Zdarzają się momenty gdy pulsacja rodem z reggae przeplata się z melodią o asturyjskim rodowodzie. Trafimy tu na średniowieczną balladę, łacińskie teksty i melodie dawne przemieszane z nowszymi. Znajdzie się nawet miejsce na nutkę Orientu, choć trzeba przyznać, ze najwięcej inspiracji płynie ze Skandynawii.
Co ciekawe La Marotte to grupa popularna wśród ludzi słuchających w Niemczech tzw. średniowiecznego rocka, czyli muzyki łączącej brzmienia dawne z cięższym graniem. Tymczasem tu, mimo ze inspiracje brzmieniami sprzed wieków są obecne, mamy raczej do czynienia z inspiracjami folkowymi, dużo młodszymi. Sprawia to, że tak jak sięgną z ciekawością po ta płytę miłośnicy Corvus Corax, tak i fani Hedningarny czy Garmarny znajdą tu znajome nutki.
Choć zdaję sobie sprawę, że niemiecka scena folkowa jest szalenie różnorodna, rzadko się jednak zdarza, żeby jakiś zespół wychodził obronną ręką z tak różnorodnego pola manewrów. Tymczasem La Marotte radzą sobie bardzo dobrze, nawet wówczas gdy nie ograniczają się do rejonów bratniej Europy północnej.

Rafał Chojnacki