Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Lady Winwoods Maggot "Songs to Serenade The Dead"

Utwory : 1. Klub Foot 2. Never Fades Away 3. Jezebel 4. Cripple Creek 5. Kitchen Girl 6. Waiting to Die 7. My Time Will Come 8. Adieu 9. She`s A Rainbow 10. The Battle of New Orleans 11. Red, White and Blue 12. The Tip and The Taxman 13. Doghouse Roses 14. Wild Bill Jones 15. Bad Dream Town
Wyd. Mark Baynes 2003

Lady Winwoods Maggot "Songs to Serenade The Dead"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

To jedna z najbardziej dziwnych płyt, jakie prezentowane są na Folkowej. Psychobilly, country i amerykański folk, to zestaw, który w wykonaniu Lady Winwoods Maggot sprawdza się doskonale. Jeśli do psychodelicznej muzyki z filmów Tarantino dorzucilibyście przybrudzone gitary i wokal w stylu Shane`a MacGowana, otrzymalibyście podobną mieszankę. Z resztą kiedy zaczynają grać nieco lżej, to gna ich właśnie w rejony bliskie irlandczyźnie, może więc w porównaniu do The Pogues jest coś więcej niż zdarty wokal.
Mimo że zespół gra sporo własnych piosenek, to znalazło się tu miejsce dla kilku standardów. "Cripple Creek" utrzymane jest w elektro-folkowych rytmach, za to z "Kitchen Girl" zrobiono klimatycznego instrumentala. "The Battle of New Orleans" to utwór początkowo brzmiący jak pubowa przyśpiewka, potem zamienia się w punk-folkowy song. Ostatni z tradycyjnych motywów, "Wild Bill Jones"
Spośród autorskich utworów zespołu zdecydowanie wyróżnia się piosenka "Waiting to Die", brzmiąca troszkę jak skrzyżowanie muzyki Nicka Cave`a z bardziej rockowym graniem.
"Songs to Serenade The Dead" to bardzo rozrywkowe granie. Mroczne serenady i pijackie śpiewy w folk-rockowych aranżacjach wychodzą zespołowi wyśmienicie. Pozostaje mi więc poszukać innych ich płyt.

Taclem