Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Lancaster County Prison "Death Waltz 2000"

Utwory : 1. Lord Lovat`s Lament/Scotland the Brave 2. Patriot Game 3. Born to Die 4. What`s the Use ? 5. Whiskey Oh Whiskey 6. Song for George 7. How Long You Want to Live, Anyway? 8. The Song 9. You`re the Well 10. Rising of the Moon 11. Delta Dawn 12. Lost it again 13. Spring Ahead

Wyd. Coolidge Records 2000

Lancaster County Prison "Death Waltz 2000"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

O grupie Lancaster County Prison słyszałem sporo, było o nich głośno zarówno w folkowych jak i punk rocowych e-zinach. Zwlaszcza przy okazji wspólnych koncertów z kapelą Shane`a MacGowana. Grupa LCP zdobyła sobie spory szacunek grając własną odmianę punk-folka. Mieszają się tu wpływy undergroundowej sceny nowojorskiej, country i irlandzkiej i szkockiej muzyki folkowej.

Zaczynają ostro i po dudziarsku. Z resztą dudy towarzyszą nam w kilku utworach płycie, nieco upodobniając muzykę LCP do Dropkick Murphy`s czy The Real Mackenzie`s. Jednak brzmienie LCP jest znacznie lżejsze, gitary nie porażają swoim ciężarem, łątwiej wyłonić z tej muzyki poszczególne dźwięki. Bardziej na miejscu byłoby tu pewnie porównanie do innego nowojorskiego bandu, mianowicie Black 47.

Jeśli dodamy do tego, że sporą część materiału chłopaki sami napisali, to pojawi nam się interesująca mieszanka.

Do najciekawszych kompozycji należą "What`s the Use ?" (nieco "clashowe" w klimacie) i rozbujany "You`re the Well".

Nieźle brzmi też "Whiskey Oh Whiskey", które kojarzy się nieodparcie ze... starym T.Lovem, zwłaszcza w refrenie.

Grupa świetnie radzi sobie też z tradycyjnym repertuarem. "Patriot Game" i "Rising of the Moon" w ich wykonaniu to bardzo dobre piosenki.

Slychać że LCP to kapela doświadczona. Nic dziwnego, to ich trzeci studyjny, a czwarty w ogóle album. Warto zapoznać się z ich nagraniami, zwlaszcza ze an kolejnym krążku w kilku utworach ma ich wspierać sam Shane MacGowan.

Taclem