Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Last Night`s Fun "Tempered"

Utwory : 1. The Humours of Ballyloughlin 2. Sammy`s Bar 3. Doxford Hall/Willy Clancy`s Reel 4. Thirty Foot Trailer 5. The Cliffs of Moher/The Watchmaker/The Famous Ballymote 6. Tom Joad 7. Autumn Child/Unknown Slide/O`Keefe`s Slide 8. Whiskey in the Jar
Wyd. Rabble Rousers Music 2004

Last Night`s Fun "Tempered"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Najlepsza irlandzka płyta folkowa, jaką słyszałem od dawna. Żeby było ciekawiej, Last Night`s Fun to zespół jest angielski.
Trójka muzyków - Denny Bartley (gitara, wokal), Nick Scott (uilleann pipes) i Chris Sherburn (anglo concertina) - tworzy klimat, jaki przed laty towarzyszył choćby grupie Planxty. Piękne, bardzo przemyślane granie i twórcze podejście do folkowej tradycji.
"Tempered" to już piąta płyta tego tria.
Są tu trzy świetne, współczesne piosenki, które już od jakiegoś czasu zalicza się do folkowych klasyków. Mowa tu o "Sammy`s Bar" Cyryla Tawneya, "Thirty Foot Trailer" Ewana McColla i "Tom Joad" Woody Guthriego. Do tego mamy ciekawie potraktowany temat "Whiskey in the Jar", do którego opracowano nową melodię. Dodatkowo wokal Denny`ego Bartleya jest tak sugestywny, że chciałoby się słuchać wciąż kolejnych jego piosenek.
Warstwa instrumentalna nie pozostawia niczego do życzenia - Anglicy grają perfekcyjnie. Chciałoby się takie płyty słyszeć częściej, bo to miód na uszy wielbicieli czystego, irlandzkiego grania.
Nie bez powodu "Irish Music Magazine" opisało Last Night`s Fun jako "najlepszy tradycyjny zespół irlandzki w Anglii". Jeżeli tylko otrzecie się o kogoś, kto ma tą płytę - wyduście ją z niego, bo na prawdę warto.

Taclem