Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Le Vent du Nord "Dans les airs"

Utwory : 1. Rosette 2. La Piastre Des États 3. La Veilleé Chez Poirier 4. La Traversée 5. Tour à Bois 6. Le Vieux Cheval 7. Petit Rêve III 8. Les Larmes Aux Yeux 9. La Beauté Du Mariage 10. Du Labrador à Montmagny 11. Le Berger 12. L'heure Bleue 13. La Fille Et Les Dragons
Wyd. Borealis Records 2007

Le Vent du Nord "Dans les airs"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

To płyta w której zakochałem się od pierwszego wejrzenia. Mieszanka brzmień francuskich, bretońskich i grania w stylu French Canadian, podbarwionego motywami podsłuchanymi od folkujących kolegów z Irlandii i Szkocji - to świetna wizytówka grupy. Trochę tu akustycznego folk-rocka i całkiem tradycyjnego brzmienia, na dodatek wszystkie piosenki są świetnie zaśpiewane.
Muzycy nie wstydzą się tak niefolkowych instrumentów, jak fortepian i łączą jego brzmienie z akordeonem i lirą korbową. Świetnie zdaje to egzamin zwłaszcza w kompozycjach instrumentalnych. Potrafią też zaśpiewać piękną pieśń zupełnie a capella.
"Dans les airs" to trzeci album kanadyjskiej grupy i słychać na nim, że czwórka muzyków nie tylko doskonale się bawi, ale też wie jak tą zabawą zarazić słuchacza. Mają własne brzmienie, są ciekawi i oryginalni - czegóż chcieć więcej?

Taclem