Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

LeGo


LeGo
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Muzyczny zespół LeGo powstał w czerwcu 2003 roku przy Lidzbarskim Domu Kultury. Skupia miłosników szant, piosenki morskiej i żeglarskiej. Sięga również po muzykę folkową i bluesową.
Po zorganizowaniu przez Lidzbarski Dom Kultury "warsztatów bluesowych" - wyłonił się bluesowo-jazzowy odłam zespołu przyjmując nazwę Małę Lego Blues.
Obie grupy biorą aktywny udział w muzycznym życiu kulturalnym regionu występujšc charytatywnie na rzecz Specjalnego Orodka Szkolno Wychowawczego, MOPSu, Jednostki Wojskowej Zespół brał także udział w wielu innych imprezach okolicznociowych. takich jak Otwarcie Galerii, Bieg Uliczny , Letni Piknik w Ornecie, Festyn dla dzieci "Pożegnanie Lata", oraz występy dla młodzież szkolnej. W skład zespołu wchodzą również osoby niepełnosprawne. Z tego względu nawišzano współpracę z Muzycznym Zespołem Niepełnosprawnych Czardasz z Gdyni.
LeGo i Czardasz występowały wspólnie w Lidzbarku Warm. Aktualnie krystalizują się plany ponownej letniej prezentacji obu grup w Gdyni. Niepełnosprawni członkowie zespołu LeGo należš do Stowarzyszenia Muzyków Niepełnosprawnych "Dom Muzyki" w Warszawie. Dodatkowo objęci są programem integracyjnym i podlegają dofinansowaniu przez PCPR w Ornecie w zakresie zakupu instrumentów.