Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Leonard Luther "Kraina zagubionych marzeń"

Utwory : 1. Preludium dla Leonarda 2. Scarlett 3. Czas 4. Znaki 5. Zapamiętaj 6. Dla Michasia 7. Krzywe koło 8. Dom pod szczęśliwą gwiazdą 9. Ballada o szklarzu Marcinie 10. Wiosna 11. W pańskim sadzie 12. Emigranckie tango 13. Sen 14. Odchodzącym 15. Rozkład jazdy 16. Niebo gwiaździste 17. A więc żyj
Wyd. EMI Music Poland 2003

Leonard Luther "Kraina zagubionych marzeń"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Piosenki Leonarda Luthera rozbrzmiewają od dawna na rozmaitych studenckich czy turystycznych scenach. Doczekały się ciekawych opracować, choć sam autor tych utworów preferował wcześniej głównie granie z gitarą i harmonijką ustną. Gitary i harmonijki w tych nagraniach nie brakuje, ale jest też coś więcej - fajna sekcja, której granie zbliża te nagrania do amerykańskiego folku z elementami country. Dopiero w takiej oprawie jeden z przebojów Leonarda - inspirowana "Przeminęło z wiatrem" piosenka "Scarlett" - zyskuje odpowiednią oprawę.
Piosenki Leonarda Luthera to w większości jego muzyka do słów zaprzyjaźnionych autorów. Okazuje się jednak, że jak na zbiór piosenek z różnych lat, nagranych sporo po ich premierach (można powiedzieć, że tracklista tej płyty, to swoiste "the best of...", stąd podtytuł ")., całość brzmi wyjątkowo spójnie.
Perełkami są tu akustyczne utwory, takie jak "Czas" czy "A więc żyj ". Co prawda niosą one w warstwie wykonawczej głębokie piętno Starego Dobrego Małżeństwa, jednak w tym przypadku porównanie to nie powinno nikogo dziwić.

Rafał Chojnacki