Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Les Øffs "Sokken Van Lycra"

Utwory : 1. Blijf bij mij vannacht 2. Voor wie niet slapen kan 3. Gij Zot 4. Vliegen 5. De Java 6. Monsieur Antoine 7. Ik wil Retsina 8. Reel du forgeron 9. Il faut naître à Monaco 10. Boormachien 11. You always hurt the one You love 12. Karima van de Ouibra 13. Stika polka
Wyd. Les Offs 2007

Les Øffs "Sokken Van Lycra"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

"Skarpety z lycry" to nietypowy tytuł dla folkowej płyty, ale taki właśnie obrali sobie Belgowie na swój debiutancki album.
To co się tu dzieje to prawdziwe multikulti w lekko folk-rockowym sosie. Inspiracje z Grecji i ogólnie z Bałkanów, ze Skandynawii, krajów słowiańskich, z Hiszpanii i z Irlandii towarzyszą niderlandzkim pieśniom. Co ciekawe często na przestrzeni jednego utworu mieszają się koncepcje. Tak jest z "Blijf bij mij vannacht", gdzie mamy do czynienia z holenderską wersją greckiej piosenki. Nawet irlandzki reel ("Reel du forgeron") brzmi tu inaczej. Z kolei stary kawałek z repertuaru The Platters ("You always hurt the one You love") zagrano jak folkowy standard.
Skąd bierze sieta odmienność? Prawdopodobnie z własnego stylu, który udało się Belgom wypracować. Mimo różnych inspiracji płyta brzmi ciekawie i spójnie.

Taclem