Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Levellers "Subway Songs"

Utwory : 1. Windows 2. Trouble 3. Take Me Higher 4. Comin' Up 5. Sticks And Stones 6. The Time And The Place 7. Don't Look Back 8. Red Blood My River 9. Subway Blues 10. Too Many Years 11. By My Side Again 12. No Hero 13. Don't Get Me Wrong


Wyd. On The Fiddle

Levellers "Subway Songs"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Akustyczny bootleg z niepublikowanymi utworami Levellersów. W rzeczywistośi mamy w większości przypadków do czynienia z utworami wykonywanymi przez Marka Chadwicka z towarzyszeniem gitary. Troche brakuje w nich magicznych skrzypków Jona. Dopiero w "Comin' Up" mamy bogatszą nieco aranżację (klawisze).
Za utwory "Take Me Higher", "Sticks And Stones", "Subway Blues" brzmią jak stare demo, lub nagrania z konsolety na jakims koncercie.
Większość piosenek ma jednak dobrą jakość. Spokojnie mogłyby się stać pełnoprawnymi utworami Levellersów, choć przeważają delikatne i nostalgiczne kompozycje, a całość kojarzy się bardziej z wczesnymi dokonaniami zespołu.
Doskonałym przykładem jest "Too Many Years" - nie założyłbym się czy nie słyszałem tego utworu w wykonaniu Levellersów... może w nieco innej wersji, ale coś mi mówi...
Ciekaw jestem czym były w pierwotnej wersji te piosenki...? Demonstracyjne wersje utworów które nie znalazły się żadnej z płyt ? Ale na takich odrzutach znalazłyby się też ścieżki nagrane przez reszte muzyków. Więc może pomysł solowych nagrań Marka, do których w rezultacie nie doszło ?
Mimo iż poziom nagrań jest nierówny, a jeszcze różniej jest z och jakością warto posłuchać pomysłów zupełnie niekomercynych, niekiedy bardzo ciekawych.
Dystrybucja zajmuje się wydawca bootlegu - Oficjalny Fan Club -On The Fiddle.

Taclem