Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Levellers "Zeitgeist"

Utwory : 1. Hope Street. 2. The Fear. 3. Exodus. 4. Maid Of The River. 5. Saturday To Sunday. 6. 4am. 7. Forgotten Ground. 8. Fantasy. 9. PC Keen. 10. Just The One. 11. Haven't Made It. 12. Leave This Town. 13. Men-an-Tol.


Wyd.China Records 1995

Levellers "Zeitgeist"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Mglisty i dżdżysty dzień. Aby wstać do pracy i móc robić coś więcej niż tylko o ospale gapić się w monitor, potrzebowałem czegoś jeszcze, poza kubkiem gorącej kawy. Walkman był dobrym rozwiązaniem. Jeśli jedzie się do pracy ponad godzinę, to można sobie uprzyjemnić czas słuchaniem muzyki. Wahałem się pomiędzy pierwszą płytą The Clash a czymś Carrantuohilli. No i stanęło na Levellersach.
Jako że moje dwie ulubione płyty ("Levelling The Land" i "Waepon Called The Word") mam tylko w postaci CD, musiałem zadowolić się późniejszymi nagraniami grupy. Z domu wyszedłem przy dźwiękach "Hope Street", radosnych i skocznych, z fajnym riffem. To jeden z większych przebojów grupy (teledysk w MTV i wysokie pozycje na listach).
Faktycznie wybór płyty był dość dobry, bo kilka tu kawałków niemal punkowych, a Jon niekiedy wcale nie oszczędza swych skrzypiec. Do tramwaju wsiadałem przy spokojnych, jak najbardziej folkowych rytmach "Maid Of The River".
Zmiana środka komunikacji przy akompaniamencie "Fantasy", lekko punkowego i dość radosnego utworu. Hmmm... to już druga strona kasety. Bardzo lubię "PC Keen" i "Leave This Town". Ogólnie płyta znacznie lepsza od swej poprzedniczki (mowa o studyjnym albumie "Levellers") i następczyni ("Mouth To Mouth").
Należy dodać że to pierwsza płyta, której reedycji dokonano oficjalnie w Polsce. Podobnie było z kolejną ("Mouth to Mouth"), oraz ze składanką typu "the best" ("One Way Of Life"). Chyba jednak kiepsko się sprzedawały, skoro ostatni album ("Hallo Pig") już nie doczekał się reedycji.
Wyjątkowo mało tu New Model Army (za ich kontynuatorów uznawano kiedyś Levellersów), ale to chyba dobrze, w końcu to zespół Levellers nie NMA.

Taclem