Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

LHI Jari "Minoranças"

Utwory : 1. Gacha que strano 2. Minoranças 3. Lou jour d’apres 4. Doumoure d’en bot 5. Lou diau lou porte 6. Lou barboun 7. Barbun 8. Jari patanu 9. La neou 10. Difido 11. La ruza 12. La Crus-Balet 13. Aria di Dea 14. Au pople nostre 15. Utopis
Wyd. Ethnoworld SRL 2004

LHI Jari "Minoranças"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Włoska ekipa z grupy LHI Jari, to folk-rockowcy grający z pacyfistycznym przesłaniem. "Minoranças", to ich drugi album, poprzedni nagrywali w 2000 roku, pod nazwą Bando dal Giari.
Płyta zaczyna się co najmniej jak byśmy mieli do czynienia z zespołem punk-rockowym, później gitary nieco się uspokajają, dochodzi akordeon i fiszharmonia. I inne instrumenty etniczne, rytm wciąż jednak pozostaje konkretny i ostry.
Muzyka nawiązuje do etnicznych klimatów śródziemnomorskich, choć środni wyrazu są bardziej międzynarodowe. Dzieje się tak dlatego, że do swej muzyki Włosi dodają elementy ska, punku i rocka. Czasem jednak jest bardziej statycznie, jak w przypadku zabawnej ballady "Jari patanu". Myślę, ze wówczas byliby w stanie zadowolić nawet folkoiwych (choć pewnie nie folklorystycznych) purystów. Szkoda tylko, że czasem zdarza im się pojechać nieco za ostro w punkową estetykę. Poza tym to doskonała muzyka do zabawy i do posłuchania w domu.
Jeśli musiałbym porównywać do kogoś tą grupę, nazwałbym ich włoskimi The Levellers, skrzyżowanymi z Fairport Convention.

Taclem