Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Liam O`Connor & Lisa Aherne "Reel Spirit"

Utwory : Liam O`Connor & Lisa Aherne "Reel Spirit"
1. Be Thou my Vision 2. The Flogging Set 3. O`Carolans Concerto 4. Down to the River to Pray 5. Out in the Ocean Set 6. Concertina Polka 7. Bunch of Keys 8. Angel 9. Load McDonalds Set 10. Jazz Cats 11. The Coolin 12. Water is Wide 13. Hard Times 14. Boys of Malin Set
Wyd. LOC Enterteiment 2003

Liam O`Connor & Lisa Aherne "Reel Spirit"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Zapis koncertu znakomitego irlandzkiego akordeonisty (grającego też na concertinie) i zaprzyjaźnionej z nim wokalistki. Duet ten, wspierany przez dość liczne grono muzyków daje nam popis świetnego wykonawstwa tradycyjnej (w większości) muzyki celtyckiej (z drobnymi amerykańskimi naleciałościami, jak np. gospel w "Down to the River to Pray" i jazz w "Jazz Cats").
Wszystkie melodie taneczne "dowodzone" są tu przez Liama i trzeba przyznać, że jest niesamowicie sprawnym muzykiem. Jednak kiedy Lisa zaczyna śpiewać... czasem eż ciarki po plecach przechodzą.
Jako że uwielbiam piosenki, to tym bardziej przypadł mi do gustu ten album. "Be Thou my Vision", "Down to the River to Pray", "Angel", "Water is Wide" i "Hard Times" to piosenki, do których mogę wracać bez przerwy.

Taclem