Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Liam O'Flynn


Liam O
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Liam O'Flynn to znany dudziarz grający na uilleann pipe, jest jednym z ekspertów w grze na tym instrumencie. Jego styl jest bardziej klasyczny i tradycyjny niż Davy'ego Spillane'a i być może mniej kwiecisty, jednak w jego rękach dudy wypełniają się po brzegi irlandzkim życiem. Jego gra jest bardzo dobra technicznie i jednocześnie pełna uczucia.
Pochodzi z Kill w hrabstwie Kildare, jego rodzice muzykowali, więc od dzieciństwa przepajała go irlandzka muzyka. W 1972 roku stał się członkiem słynnej grupy Planxty. Współpracował przy kilku ścieżkach dźwiękowych do filmów (choćby "David Balfour" i "Cal").
Najwięcej partii solowego grania Liam'a O'Flynn'a można usłyszeć na jego albumie "The Fine Art of Piping" z 1991 roku.
Liam O'Flynn wydał również trzy albumy, na których wspomagali go inni muzycy. Pierwszy, "Out to an Other Side" z 1993roku, nagrany z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. Drugi, to "The Given Note" z 1995, O'Flynn kontynuuje na nim swą pracę, wspierając się również dźwiękiem Gaita - dud galicyjskich.
Na trzeciej z tych płyt "The Piper's Call" z 1998 roku Liam'a O'Flynn'a wspomagają m.in. Mark Knopfler (Dire Strits), Matt Molloy i Sean Keane The Chieftains). Jest to najwyższej klasy produkcja, którą cechuje doskonałe brzmienie.

Taclem