Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Lief Sorbye "Music from Norway"

Utwory : 1. Jenta Gar Pa Gulvet - Tater Polka 2. Jeg Lagde Meg Sa Silde 3. Syndebukken 4. Vi Skal Ikkje Sove Bort Somarnatta 5. Hansen`s Polka - Alborg Polka 6. Det Star Ein Friar Uti Gare 7. Kjerringa Pa Seter`n 8. Danse, Ikke Grate Na 9. Haugebonden 10. Springdans: Brekke Enkja 11. Kjerringa Med Staven 12. Reinlender-Rull
Wyd. ARC Music 1998

Lief Sorbye "Music from Norway"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Dla niektórych Lief Sorbye, to tylko i wyłącznie charyzmatyczny lider amerykańskich celtic rockowców z Tempest. Rzeczywiście trzeba przyznać, że styl tego zespołu jest charakterystyczny i łatwy do zapamiętania. Niewielu jednak wie, że swego czasu grał też w formacji Golden Bough u boku Paula Espinozy i Mergie Butler. Mniej więcej z tego czasu pochodzą też solowe nagrania Norwega.
Jak wskazuje sam tytuł - "Music from Norway" - mamy tu do czynienia z folkowymi piosenkami z ojczyzny Liefa. Artysta ten do dziś jest wierny swojej nacji - na niemal każdej płycie grupy Tempest znajduje się oryginalny utwór pochodzący z północy Europy.
Mimo że słyszałem już wiele kapel z północy, to głos Liefa nie ma sobie równych. W jego wykonaniu pieśni z północy stają się niesamowicie zimne i jednocześnie pełne emocji. To również głos doskonałego storytellera. Warto poszukać tej płyty wśród starszych wydań, bo od lat nie było reedycji.

Taclem