Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Limpopo "Rybalochka"

Utwory : 1. Rybalochka 2. Immigrant Song Russian Version 3. Ballada 4. Edem-Edem 5. Samki 6. Jazzy 7. Bit 5 8. Blues Mood 9. Po Rumochke 10. Beliberda/Tumanno 11. Samki II
Wyd. Igor Khramov 2006

Limpopo "Rybalochka"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Nie sądziłem, że taka kapela jak Limpopo może grać w Stanach od tylu lat. Tymczasem zespół założony przez Igora Kramowa powstał w Moskwie w 1986 roku, a po emigracji dwóch podstawowych członków (Igora i Juriego Fedorko) do Stanów Zjednoczonych, w 1991 roku odnowił się za Wielką Wodą.
Album "Rybalochka" to piąta, najnowsza jak dotąd pozycja w ich dyskografii. Folk-rockowe piosenki, łączące muzykę rosyjską z różnymi innymi gatunkami (ska, blues, jazz, disco) podano na sposób komediowy, co doskonale pasuje do image`u zespołu. Zabawne są też teksty, pisane oczywiście po rosyjsku. Nieco kiczowatego blichtru, który słychać w aranżacjach, czasem przywodzących na myśl remizę, jeszcze pogłębia humorystyczny nastrój.
Wokal Igora Kramowa można uznać za ciekawe połączenie tubalnego brzmienia Louisa Armstronga z nasączonym słowiańską gorzałką głosem Wysockiego. Niestety, często ginie pod naporem instrumentów. Z tego co wiem, grupa ma jednak w swojej dyskografii album "Unplugged". Myślę, że może się on okazać ich najlepszym krążkiem. Jednak, póki co, słucham sobie "Rybalochki", która błądzi między sacrum rosyjskiej pieśni a profanum dyskoteki. I mimo, że z artystycznego punktu widzenia takie połączenie jest dość karkołomne, to słucha się tego całkiem miło.

Taclem


Powiazane artykuly
    Recenzja: Limpopo - "Give Us A Break"
    Recenzja: Limpopo - "Unplugged"