Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Lirio "Hanterdroom"

Utwory : 1. Hanterdroom 2. Wals in de wilgen 3. Afke`s mazurka 4. Scottish à Bruno & Scottish Vreeswijk 5. NS-wals 6. Coockabourrée 7. Mixoscottish 8. Driekwartbourrée 9. En Flandre & à Paris 10. Vert de gris & Oudejaarsavondbourrée 11. Lentebourrée 12. Wals en een beetje 13. Mazurka voor een mus
Wyd. Lirio 2012

Lirio "Hanterdroom"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Trzynaście utworów, zawierających łącznie szesnaście instrumentalnych kompozycji, przenosi nas w świat tańców, opartych na tradycyjnych rytmach, ale w większości skomponowanych w głowie holenderskiego akordeonisty diatonicznego, Woutera Kuypera. Napisał aż czternaście melodii, jest on również centralną postacią w muzyce grupy Lirio, choć trzeba przyznac, że Gerdien Smit grająca na skrzypcach i gitarzysta Sander van der Schaaf dzielnie mu sekundują. Dwie dodatkowe melodie zostały skomponowane przez innych artystów, jednak wszystkie są na wskroś współczesne, choć brzmią jak tradycyjne melodie zagrane na lekko jazzującą nutę.
Mazurki, walce, szoty i bouree - wszystkie one doskonale nadają się do tego by przy nich popląsać. Aranżacje sprawiają jednak, że transowe melodie francuskich tańców nadają się również do zasłuchania i zanurzenia się w nie. To po prostu zestaw świetnie napisanych i zagranych melodii, przenoszących nas na holenderską prowincję.

Rafał Chojnacki