Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Lisa Dancing-Light "Sophia Songs"

Utwory : 1. K`ai - Song of the Mermaid 2. Oh Great Wave 3. The Earth, The Air, The Fire, The Water Return 4. Invocation To The Mother 5. Ancient Mother 6. We Are The Women 7. Mowtay 8. Stillness 9. Hymn To Sophia 10. Weaving 11. Winds of Change 12. Spirit of the Wind
wyd. Lisa Dancing-Light 2004

Lisa Dancing-Light "Sophia Songs"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

"Sophia Songs" to album bardzo multikulturowy. Są tu elementy celtyckie, cygańskie, nawiązania do muzyki dawnej i kultury indian Ameryki Północniej. W jednym z utworów pojawiają się nawet knajpiane klimaty barowa, z nieodłącznym w tej sytuacji pianinem. Mówię tu o piosence "Winds of Change"
Wszystkie te połączenia możliwe są za sprawą Lisy Dancing-Light, córki Irlandki i Holendra, mieszkającej w amerykańskich Rocky Mountains.
"Sophia Songs" to począwszy od "K`ai - Song of the Mermaid" pieśni natchnione. Nawiązują one w dużej mierze do sufizmu, celebrują Boginę Wiedzy.
Właściwie nie ma tu kiepskich piosenek, o ime oczywiście zaakceptujemy całą koncepcję albumu. Trzeba przyznać, że wśród neo-pogańskich albumów płyta ta i tak wyróżnia się starannością realizacji i wydania.
Najbardziej znany z tutejszych utworów - "The Earth, The Air, The Fire, The Water Return" - został przez Lisę zaopatrzony w nową melodię. Cała reszta, to utwory autorskie, pięknie zaśpiewane przez Lisą. Wyróżniłbym wśród nich "Oh Great Wave", "Hymn To Sophia" i "Spirit of the Wind".

Taclem