Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Llan de Cubel "Un Tiempu Meyor"

Utwory : 1. Urbiés 2. Xigues de Torner 3. La Casa Gris 4. El Molín del Puirtu 5. Lliberdón 6. El 15 de xineru 7. Un tiempu meyor 8. El Dormón 9. La Pipiona 10. Xurde Wyn 11. Cantar de Senaldá 12. Xirandiyes de Torner 13. La Doncellina 14. Un Tiempu Meyor (instrumental)

Wyd. Fono Astur 1999

Llan de Cubel "Un Tiempu Meyor"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Asturyjska grupa Llan de Cubel nie rozpieszcza swoich miłośników. Na przestrzeni 19 lat istnienia zespołu wydali 5 płyt. "Un Tiempu Meyor` jest jak na razie ostatnią.
Llan de Cubel to niewątpliwie pierwsza liga muzyki asturyjskiej. Grają swoje utwory w stylistyce zbliżonej do współczesnych grup tworzących najciekawsze rzeczy na innych scenach celtyckich. Jeśt akustycznie i bardzo żywiołowo. Dzięki umiejętnościom muzyków możemy podziwiać piękno dźwięków płynących z celtyckiej krainy na Półwyspie Iberyjskim.
Dziś można by powiedzieć, że "Un Tiempu Meyor" to płyta nieco zachowawcza, le w końcu ma już ponad cztery lata, przez ten czas sporo się w kontynentalnej muzyce celtyckiej działo. Zapewne na nowym albumie znow dadzą młodszym zespołom wiele do myślenia.
Warto zaznaczyć że po dość sporym sukcesie tej płyty Państwowe Radio Hiszpańskie wybrało grupę Llan de Cubel, by reprezentowała Hiszpanię na Festiwalu Folkowym Europejskiej Unii Radiowej w 2000 roku.
Płyta ze wszech miar warta polecenia. I jeszcze jedno. Muszę w tym miejscu podziękować jednemu z polskich zespołów, który w większym stopniu otworzył moje uszy na muzykę z Asturii i Galicji. Mam nadzieję że będą wiedzieli o kim mowa.

Taclem