Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Lorenza Pollini "Music Of The Wood"

Utwory : 1. Archibald 2. O`Keefe`s 3. Woman of Ireland 4. Morrison Gig 5. The Dark Isle 6. Chanter 7. Tristan 8. Coilsfield House 9. The Glass of Beef 10. Three Ravens 11. Love Lie Near Me 12. The Butterfly 13. Robin 14. Lark on the Strand 15. Huntingtone Castle 16. Lament For Owen Roe 17. Nyth Y Gwow 18. Blind Mary
Wyd. Azzura 2002

Lorenza Pollini "Music Of The Wood"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Po raz kolejny ktoś z Włoch sięga po muzykę celtycką i po raz kolejny robi to całkiem dobrze. Tym razem mamy do czynienia z płytą harfistki - Lorenzy Pollini.
Delikatne, niemal mistyczne brzmienia harfy powodują, że jest to coś więcej, niż zwykła płyta z muzyką. Nie dziwię się zbytnio, że takie albumy, jak "Music Of The Wood" lądują czasem na półkach z muzyką relaksacyjną. Niesamowicie lekkie i ulotne dźwięki, to miód na uszy.
Lorenza gra tu również sporo melodii tanecznych, co powinno przypaść do gustu miłośnikom irlandzkich jigów i reeli. Mimo, że wielu artystów grających na harfach swoje płyty wzoruje na albumach Alana Stivella, to nie musimy się tym razem obawiać nawiązań. Nie ma charakterystycznych elementów patetycznych, całość znacznie łatwiej strawić, niż ostatnie produkcje Bretończyka.
W kilku utworach harfistce towarzyszy Diego Carli z zespołu Bandacoustica.

Taclem