Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Lost Canyon Rangers "Carry On..."

Utwory : 1. Amazing Grace 2. Daddy Sang Bass 3. Banks Of Jordan 4. All My Trails 5. God Put a Rainbow in the Clouds 6. How Great Htou Art 7. I`ll Fly Away 8. In The Garden 9. On The Wings Of A Dove 10. It Is No Secret 11. Jesus Help Me To Stand
Wyd. The Lost Canyon Rangers 2006

Lost Canyon Rangers "Carry On..."
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Bardzo stylowe kawałki w stylu old time country & folk, to repertuar zespołu The Lost Canyon Rangers zawarty na płycie "Carry On...". Mimo że w kilku miejscach członkowie zespołu odcisnęli swoję piętno, dopisując conieco do nutek czy tekstów, to jednak jest to wciąż pięknie i tradycyjnie brzmiący album.
Tam gdzie ma być spokojnie i klimatycznie, Rangerson nigdzie się nie spieszy. Już sam początem, z dumnym "Amazing Grace", mówi nam, że nie mamy do czynienia z byle knajpianą kapela. Pokazują szacunek i respekt.
Sięgają później po mniej lub bardziej znane piosenki, m.in. Carla Perkinsa ("Daddy Sang Bass") czy Boba Fergusona ("On The Wings Of A Dove"), potrafią jednak bawić się cytatami z innych standardów, wplatanymi tam, gdzie coś zaczyna się powoli na siebie nakładać. W muzyce folkowej, zapewne też w country, często spotykamy podobne motywy muzyczne i The Lost Canyon Rangers czasem to wykorzystują.
Na płycie nie brakuje szybszych, bluegrassowych momentów, ale jest też trochę zadumy. Wybrane piosenki często zwracają się w stronę Boga. To wlaśnie jemu zespół poleca w dedykacji swego zmarłego mentora i przyjaciela, Wesleya Tuttle. Bardzo pięknie brzmi to w "God Put a Rainbow in the Clouds".

Taclem