Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Lothlorien "Relics 1993-1997"

Utwory : 1. Ivrohe (Rain) 2. I Share This 3. Orc Mine 4. All Thy Searchers 5. Llamerada 6. The Gift 7. Red Version of Persian 8. Sagittarian Moon 9. Tunnel Vision (2) 10. Higher 11. Hasaposerviko 12. This Winter
Wyd. Lothlorien 2005

Lothlorien "Relics 1993-1997"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Już sama nazwa grupy Lothlorien nawiązuje do Tolkiena i szerzej patrząc do klimatów fantasy. Jeżeli zestawimy to z muzyką folkową, powinniśmy otrzymać coś na kształt muzyki jaką mogłyby grać elfy w swoich leśnych kryjówkach.
Jednak sam zespół określa swoją muzykę jako "Contemporary Celtic Fusion". Zgodnie z taką deklaracją powinniśmy oczekiwać współczesnych kompozycji opartych o źródła celtyckie, ze wskazaniem na stylistyczne wycieczki w kierunku innych gatunków muzycznych. Cóż zatem otrzymujemy?
Trzeba przyznać że rzeczywiście coś w tych wszystkich deklaracjach jest. Album "Relics 1993-1997" jest tu o tyle reprezentatywny, że to przekrojowy materiał z trzech pierwszych płyt zespołu. Po wydaniu świetnie przyjętego albumu "Saqi" grupa postanowiła przypomnieć słuchaczom swoje starsze utwory, zwłaszcza że minęło już sporo lat i płyty z pierwszych sesji nie były dostępne.
Dobrze się stało, że ukazał się taki składak. Muzyka ta różni się nieco od obecnego oblicza kapeli. Mniej tu folk-rockowych wycieczek, a więcej magicznych dźwięków. Takie fragmenty płyty, jak wstęp do "Orc Mine" kojarzyć się mogą z graniem grupy Clannad z okresu płyt "Legend" i "Magical Ring".

Taclem