Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Louisa John-Krol "Ariel"

Utwory : 1. Blackbird 2. Red Balloon 3. Numl the Wren Tear 4. Nobeliu`s Garden 5. Beads of Rain 6. The Seagiant 7. Ariel 8. Alice in the Garden of Live Flowers 9. Tale of a Thorn 10. Salamander 11. Anemoue Falling 12. Sentinel
Wyd. Blue Tree 2000

Louisa John-Krol "Ariel"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Gdyby celtyckie elfy nagrywały płyty, to w kategorii "elvish pop" Louisa John-Krol konkurowałaby na listach przebojów z takimi wykonawcami, jak Secret Garden czy Loreena McKennitt. Tak się jednak nie dzieje, dlatego też płyt tej australijskiej artystki musimy szukać na półkach z "Celtic/World Music".
Cóż to właściwie za muzyka? Powiedział bym, że celtycki, bardzo klimatyczny pop. Do wymienionych już nazw dorzucę jeszcze Enyę i Clannad z bardziej elektronicznego okresu. Co prawda "Ariel" odkrywa również inne, nie tylko celtyckie oblicza Louisy, ale skojarzenia mimo wszystko ciągną mnie w kierunku znanych wykonawców.
Piękny "Blackbird", oniryczny "Nobeliu`s Garden", cudowna ballada "The Seagiant" czy egzotycznie brzmiący "Salamander", to tylko wierzchołek góry na którą wspina się Australijka.
"Ariel" to jedna z najpiękniejszych płyct jakie słyszałem. Myślę, że konkurentki Louisy John-Krol, wszystkie panie od eterycznego śpiewania, powinny się czuć zagrożone czując jej oddech na plecach. To płyta z 2000 roku. Być może od tego czasu już wyprzedziła niektóre z nich.

Taclem