Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Lubelska Federacja Bardów "Miłość mi wszystko wyjaśniła"

Utwory : 1. Niech zstąpi Duch Twój 2. Piastowy jestem syn 3. Człowiek ima się światła 4. Uwielbiam Cię... 5. Niech będzie imię Twe błogosławione... 6. W mroku jest tyle światła 7. Dziewczyna zawiedziona w miłości 8. Ktoś się długo pochylał nade mną 9. Słowo - Logos 10. Muzyko...! 11. Z wolna słowom odbieram blask 12. (Bo jesteś samą ciszą) 13. Magnificat (hymn) 14. Pieśń Poranna (Kremówki) 15. Miłość mi wszystko wyjaśniła
Wyd. Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Gospodarczych i Samorządowych na Lubelszczyźnie

Lubelska Federacja Bardów "Miłość mi wszystko wyjaśniła"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Lubelska Federacja Bardów (obecnie zwykle nazywana po prostu Federacją), to projekt unikatowy. Zespół muzyków, pieśniarzy i twórców, którzy postanowili obok kariery solowej, budować również coś większego. Raz na jakiś czas wydają wspólną płytę i grają koncerty. W ich muzyce pobrzmiewa przede wszystkim poezja, ale często dotknięta ludowością, w muzyce również odnajdujemy folkowe ciągoty.
"Miłość mi wszystko wyjaśniła" to wydawnictwo nietypowe, nawet jak na ten zespół. Jest to bowiem zbiór wierszy Karola Wojtyły, do których Lubelscy Bardowie napisali muzykę. W niektórych utworach wykorzystano też sentencje i fragmenty homilii papieża.
Muzycznie album też troszkę się różni od innych płyt Federacji, jest bardziej patetyczny, poważniejszy i zdecydowanie mniej frywolny. Trudno się dziwić, że tak wyszło, należało się tego spodziewać.

Taclem