Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Luka Bloom "Salty Heaven"

Utwory : 1. Blackberry Time 2. The Hungry Ghost 3. Don't Be So Hard On Yourself 4. Ciara 5. Rainbow Warrior 6. Water Ballerina 7. Holy Ground 8. Cool Breeze 9. The Shape Of Love To Come 10. Sanas 11. Forgiveness 12. I'm A Bogman

Sony Music 1998

Luka Bloom "Salty Heaven"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Spokojna i stonowana płyta w lekko rockowych barwach. Początkowe nagrania przywodzą na myśl raczej wolniejsze utwory U2 niż folkowe piosenki Christy Moore'a - brata Luki. Mimo że pobrzmiewają w nich skrzypce nie mają typowego dla irlandzkich piosenek brzmienia. Takie rockowe brzmienie może zaskoczyć, jako że Luka spędził koło 10 lat podróżując po świecie z gitarą akustyczną.
Więcej folkowego feelingu niesie ze sobą "Ciara", chyba największy jak dotąd przebój Luki. Podobnie jest z "Rainbow Warrior". Nie jest to jednak znana u nas piosenka Kena Stephensa, a autorski utwór Luki z francuskim refrenem.
Wydaje mi się że w tym przypadku nie ma sensu opisywać poszczególnych piosenek, warto za to napisać, że po płytę powinni sięgnąć miłośnicy dobrych i niebanalnych utworów. W wiekszości są one spokojne, czasem dzieją się w nich ciekawe rzeczy np. w warstwie rytmicznej.

Taclem