Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Lynne Reardon "Lumina`s Heart"

Utwory : 1. Labyrinth 2. Every Moment 3. The Love In Your Heart 4. The Quest 5. White Bird 6. More Than A Lifetime 7. The Last Owl 8. Corner Of The World 9. Love Won`t Wait 10. Give Yourself To Love 11. Gather The Women 12. Sharon`s Song
Wyd. Lynne Reardon 2004

Lynne Reardon "Lumina`s Heart"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Piękna płyta nagrana przez Lynne Reardon, to dowód na to, że Enya, Loreena McKennitt, czy Mairie Brennan, to nie jedyne kobiety liczące się w świecie co bardziej klimatycznej muzyki celtyckiej.
Płyta "Lumina`s Heart" przywodzi na myśl formację Clannad z czasów płyty "Magical Ring". Miks folku, new age, rocka, popu i świetne wokalizy - wszystko to znajdziecie na tej płycie.
Świetne kompozycje, takie, jak "Labyrinth", "More Than A Lifetime", czy "The Last Owl" przypadną pewnie do gustu miłośnikom tzw. "klimatu". Folk-rockowcy polubią pewnie "The Love In Your Heart". Najbardziej zapada w pamięć liryczne zakończenie płyty, czyli utwór "Sharon`s Song". Łatwo się w niego zasłuchać.
Ciekawostką są instrumenty, na których gra Lynne Reardon. Wśród nich pojawia się harfa elektryczna i electrylyre - nowy wynalazek, będący zapewne współczesną odmianą liry. Trzeba przyznać, że mimo tak dziwnych instrumentów, płyta brzmi dobrze i ciekawie. Warto więc się za nią rozejrzeć.

Taclem