Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

MacTalla Mór "Piping Hot"

Utwory : 1. Itchy Fingers 2. Nina 3. Claveness 4. Boomshakalaka 5. A World Turned Upside Down 6. House Destroyers 7. MacFaddne's Virtues 8. I Am 9. The Devlin Within 10. The Leaving of Liverpool 11. Dee Dee Diddley Bop 12. Mason's Apron 13. Man From Skye 14. Hellbound Train
Wyd. Pine Hill Productions 2005

MacTalla Mór "Piping Hot"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Od czasu gdy usłyszałem płyty sygnowane przed Afro Celt Sound System, już niewiele w świecie muzyki celtyckiej jest w stanie mnie zdziwić. Pewnie dlatego otwierająca album kanadyjskiej grupy MacTalla Mór kompozycja "Itchy Fingers" nie powaliła mnie od razu na kolana soczystym połączeniem szkockich dud z muzyką calypso. Nie zmienia to faktu, że przy takiej muzyce uśmiech nie schodzi z twarzy.
Kolejne kompozycje przynoszą szaleńczy zestaw świetnie zaaranżowanych utworów spod znaku "pipes rock". Od razu jest czytelne, że bez względu na inne nawiązania muzyczne (jazz, blues, rock, soul) to dudy świadczą o sile muzyki MacTalla Mór. Być może właśnie dlatego tak zaskoczyła mnie zaśpiewana a capella wersja "A World Turned Upside Down". Trzeba przyznać, że to świetne wykonanie. Również "The Leaving of Liverpool" potrafi zdziwić. Znamy ta pieśń jako żwawą knajpianą przyśpiewkę, tymczasem tu stała się sentymentalną balladą.
Jedną z najciekawszych kompozycji jest tu utwór "Hellbound Train", w którym upchnięto wszystkie najważniejsze nastroje z tej płyty. Jest ostro, 'dudziarsko', ale też lirycznie.
"Piping Hot" to debiut MacTalla Mór. Od czasu jego wydania nagrali już trzy kolejne, bardziej dojrzałe płyty, ale to właśnie "Piping Hot" uderza różnorodnością i wielorakością interpretacji.

Taclem